23-27.05.2016 - Szczepienie i inne ciekawostki ;)

Przed samym wyjazdem lekarz powiedział że poleca mi zrobić też szczepionkę na wściekliznę z uwagi na liczne bezpańskie psy i małpy które potencjalnie mogą mnie ugryźć. Problem był taki że podobno potrzebne są trzy szczepienia aby to działało. Zdążyłem zrobić dwa, a trzecie lekarz powiedział że powinienem spokojnie zrobić w Indiach. Wybrałem się do jakiegoś małego szpitala w mojej okolicy zapytać czy jest taka możliwość.

Lekarz powiedział że nie ma problemu i że zrobi mi zastrzyk, ale szczepionkę muszę sobie kupić w dowolnej aptece. Następnego dnia po 2h chodzenia po mieście i odwiedzeniu 10 aptek chciałem się już poddać ... ale ... pamiętacie kartkę ... zadzwoniłem pod nr i odebrała żona pana lekarza i powiedziała mi do którego szpitala mam się udać :). Niestety tam finalnie też nie mieli szczepionki, ale jakiś pielęgniarz pomógł mi podzwonić po aptekach i znalazł aptekę gdzie mieli mieć wieczorem dostawę z tą szczepionką. 


Finalnie wieczorem kupiłem szczepionkę za około 300 rupi + około 150 rupi za rejestrację w szpitalu + 150 rupi za zastrzyk = 600rupi = 36zł. W Polsce płaciłem 150zł za tę szczepionke ... ale od ręki i bez chodzenia pół dnia po mieście :).


Ukesh mnie trochę woził motocyklem po mieście w poszukiwaniu mieszkania do wynajęcia.

Oprócz tego odkryłem już jak będę radził sobie z prasowaniem (po przyzwyczajeniu się do hotelowych luksusów)

Prasowanie koszuli za pomocą ogromnego żelazka na węgiel ... 5-10 rupi = około 50gr :)

Wreszcie udało mi się jakoś aktywnie spędzić czas i wybrałem się do hotelowej siłowni


 

Mimo że dużo pracuję to i tak nie mam czasu w pracy żeby zrobić wiele rzeczy do których jestem zobligowany. Jakiś czas temu dostałem polecenie wykonania szkolenia onlinowego BHP (ale to polskie szkolenie wynikajaće z umowy o pracę i faktu że dalej jestem zatrudniony w Polsce) które teoretycznie trwa 24h (oczywiście powinienem to zrobić w godzinach pracy) ... NO WAY .. nie mam na to czasu w pracy. Postanowiłem to jakoś zoptymalizować :)

Nie lubię marnować czasu a można robić dwa w jednym :)

Po wysiłku dobrze coś zjeść :)

 

Tablica po rozmowie rekrutacyjnej :)

Maszyna do naprawiania ulic :)

komentarze Komentarze:

Nick:
komentarz