Brąz na Mistrzostwach Polski K-1 Rules 2010

W dniach 11-13 czerwca brałem udział w Mistrzostwach Polski K-1 Rules Seniorów w Starachowicach.

Łącznie do Starachowic przyjechało ponad 300 zawodników z 70 klubów w tym liczna grupa z klubu Palestra(30 osób).

W mojej kategorii wagowej (do 86 kg) zgłosiły się 23 osoby. Podczas zawodów stoczyłem trzy pojedynki (2 wygrane i trzeci przegrany). W walce półfinałowej nieznacznie uległem triumfatorowi zawodów i trzykrotnemu Mistrzowi Polski w tej formul walki Radosławowi Rydzewskiemu. Z uwagi na dużą liczbę zawodników walki odbywały się w systemie dwie rundy po 2 minuty z jednominutową przerwą. Pierwszą rundę w walce półfinałowej zdecydowanie wygrałem. Niestety podczas drugiej rundy byłem zbyt mało aktywny a jak wiadomo z faworytem trzeba wygrać zdecydowaną przewagą. Ostatecznie decyzją sędziów przegrałem na punkty i zająłem III miejsce na Mistrzostwach Polski w formule K-1 Rules

Zawody jak najbardziej udane. Plan minimum zrealizowany - znalazłem się na podium :) . Dodatkowo klub Palestra Warszawa został uznany najlepszą drużyną zawodów.

Teraz przyszedł czas na regenerację po całym sezonie startowym i wyleczenie kontuzji lewej stopy, z którą borykam się już od pół roku, i która uniemożliwia mi zadawanie kopnięć lewą nogą.